Felgi i opony

Kierowcom zależy na perfekcyjnym wyglądzie samochodu. Podczas czyszczenia samochodu istotną czynnością jest również dokładne umycie felg oraz opon. Zabrudzenia powstające na tych elementach pojazdu sprawiają wrażenie ciężkich do usunięcia. Stosując specjalistyczne produkty proces czyszczenia stanie się krótki oraz prosty. Środki do mycia felg i opon są skuteczne nawet w przypadku usuwania bardzo uciążliwych osadów oraz brudu. Po zastosowaniu odpowiednich preparatów felgi i opony będą wyglądały jak nowe.

Osad na kołach – felgi i opony

Zabrudzenia powstające na kołach są ciężkie do usunięcia. Powstają w wyniku jazdy po błocie, śniegu oraz deszczu. Niewyczyszczone zasychają a na nich powstaje kolejna warstwa brudu. Podczas użytkowania samochodu na felgach oraz oponach osadzają się również opiłki z układu hamulcowego, które pod wpływem wysokiej temperatury wtapiają się w koła. Ten rodzaj zabrudzeń jest niemożliwy do wyczyszczenia wodą z płynem. Należy zastosować specjalistyczne środki do czyszczenia felg.

Płyn do felg

Płyn do czyszczenia felg rozpuszcza nawet najcięższe zabrudzenia. Rozprawia się nawet z osadem z klocków hamulcowych. Zazwyczaj preparaty do mycia felg są wyposażone w atomizer, który pozwala na wygodną aplikację płynu na powierzchnię czyszczonego elementu. Popularnością cieszy się środek nazywany „czerwoną felgą”. Po nałożeniu preparatu zmienia on kolor na czerwono, dzięki czemu wiadomo kiedy przejść do kolejnego etapu mycia. Jest to skutkiem interakcji płynu z brudem. Przez rozpoczęciem procesu czyszczenia felg zaleca się zaopatrzyć w odzież ochronną oraz specjalną szczotkę do czyszczenia. Szczotka powinna być miękka aby nie porysować lakieru na felgach. Proces usuwania osadu należy powtórzyć w przypadku bardzo ciężkich zabrudzeń. Dowiedz się jak i czym myć felgi, ponieważ ma to istotne znaczenie ze względu na specyficzny rodzaj brudu osadzający się na tych elementach samochodu.

Pielęgnacja opon

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas czyszczenia kół są opony. W związku z tym, że są one wykonane z gumy należy stosować inny rodzaj kosmetyków samochodowych. Profesjonalny płyn do opon nada oponom wysoki połysk oraz głęboki czarny kolor. Tego rodzaju produkty najczęściej są oferowane w postaci żelów oraz sprayów. Stosowanie ich ma na celu poprawienie wyglądu kół oraz zabezpieczeniu gumy przed pękaniem oraz starzeniem się. Efekt tzw. mokrej opony oraz warstwa ochronna utrzymują się do kilku tygodni.