Filter

Sklep lakierniczy

Chemia samochodowa zawiera szeroką gammę produktów. Są to między innymi chemia blacharsko-lakiernicza, preparaty do mycia i pielęgnacji, oleje silnikowe płyny eksploatacyjne, środki do napraw i konserwacji oraz wiele innych.

Chemia warsztatowa blacharsko lakiernicza

Niemal każdy pojazd z czasem wymaga poprawy stylistycznej ze względu na warunki atmosferyczne w Polsce, które sprawiają że na karoserii postępuje korozja. Dodatkowo, drobne szkody i kolizje parkingowe sprawiają, że pojazd nie wygląda estetycznie. Za pomocą narzędzi i chemii blacharsko lakierniczej, łatwo te wady usunąć i przywrócić pojazdom stan fabryczny. Chemia blacharsko lakiernicza to zbiór produktów takich jak lakiery, podkłady i grunty, środki antykorozyjne, szpachlówki, żywice, utwardzacze, spraye, woski, pasty polerskie, rozpuszczalniki, rozcieńczalniki i odtłuszczacze.

Mycie i pielęgnacja

Chemia samochodowa to również środki do mycia samochodu i pielęgnacji jego wnętrza. Warto stosować takie środki, aby pojazd zachował świeży zapach i ładny wygląd. Stosowanie środków do mycia i pielęgnacji jest wskazane ze względu na skuteczność i trwałość pracy. Wyróżniamy środki do prania tapicerki, środki do czyszczenia skóry, czernidła do opon i plastików, środki do mycia karoserii, silnika i felg, pasty, mleczka i woski. Gamma kosmetyków samochodowych jest bardzo szeroka.

Oleje silnikowe

Warto dbać o silnik i wymieniać olej z filtrem na czas. W naszej ofercie znajdziesz. Zaniedbanie tego obowiązku może prowadzić lub uszkodzenia jednostki silnikowej. Często zmieniany olej silnikowy sprawi, że pojazd będzie służył znacznie dłużej. Warto stosować płukanki do silników aby usunąć brud i osad z wnętrza silnika.

Płyny eksploatacyjne

Pamiętaj, że poza olejem należy dbać o jakość i stan również innych płynów takich jak płyn do spryskiwaczy, płyn hamulcowy czy płyn chłodniczy. W przypadku tego pierwszego, należy pamiętać, aby zmienić płyn przed zimą na zimowy płyn do spryskiwaczy, aby nie doprowadzić do zamarznięcia i uszkodzenia zbiornika płynu. Pozostałe płyny należy wymieniać okresowo według zaleceń producenta pojazdu.

Środki do napraw i konserwacji

Środki do napraw i konserwacji to grupa środków przeznaczonych do stosowania podczas prac mechanicznych. Są to m.ni zmywacze do hamulców (np k2 brake cleaner), zmywacze do przepustnic i gaźników, zmywacze do EGR, środek typu dimer na trudne zabrudzenia, środki do czyszczenia wtryskiwaczy, płukanki silnika, kleje, smary, odrdzewiacze oraz wiele innych.

Warto przeczytać

Zajrzyj do artykułu wyboru lakieru bezbarwnego do samochodów.
O lakierach.

Słowa kluczowe dla chemia warsztatowa

  • chemia warsztatowa sklep online
  • chemia samochodowa sklep online
  • gdzie kupić chemia samochodowa
  • gdzie kupić chemia warsztatowa
  • sklep lakierniczy
You've just added this product to the cart: