Szyby i lusterka

Czyste szyby i lusterka zapewniają kierowcy dobrą widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy. Specjalistyczne środki przeznaczone do mycia tych elementów auto pomagają skutecznie usunąć kurz, brud oraz osady, jednocześnie zabezpieczając je przed nowymi zabrudzeniami. Zaleca się stosowanie płynów do mycia szyb, tzw. niewidzialnych wycieraczek chroniących powierzchnię przed przywieraniem owadów oraz specjalnych środków przeznaczonych do uporczywych zabrudzeń.

Płyn do mycia szyb

Najczęściej stosowanym preparatem w tej kategorii jest płyn do mycia szyb. Środki do mycia okien samochodu skutecznie usuwają kurz, brud, osady, a nawet ślady po palcach i tłuste plamy. Dzięki ich właściwościom czyszczącym może je również stosować do czyszczenia innych elementów takich jak reflektory oraz powierzchnie plastikowe bez ryzyka ich uszkodzeń. Profesjonalny płyn do mycia szyb samochodowych wygładza wyczyszczoną powierzchnię. Dzięki temu woda szybciej spływa i w mniejszym stopniu przywiera do szyby. Efekt ten poprawia widoczność oraz komfort podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Także pozwala na mniejsze zużywanie wycieraczek samochodowych, które pozwoli za zmniejszenie kosztów zużycia.

Środki do usuwania owadów – czyste szyby i lusterka

Z problem przywierających insektów do szyb samochodowych oraz karoserii zmaga się każdy kierowca. Szczególnie w sezonie letnim podczas dłuższej podróży ten problem się nasila. Zaleca się stosowanie specjalistycznych środków do usuwania owadów, ponieważ są bezpieczne dla czyszczonego elementu oraz skutecznie eliminują problem insektów na szybie. Zabezpieczenie okien samochodowych również jest proste. Profesjonalne środki zabezpieczające wygładzają powierzchnie, co powoduje mniejsze przywieranie owadów. Można również zastosować tak zwane niewidzialne wycieraczki. Więcej o tym jak usunąć owady z samochodu można przeczytać w naszych poradach.

Dlaczego jest ważne czyszczenie szyb i lusterek?

Czyste szyby i lusterka powinny być priorytetem dla kierowcy. Dbanie o te elementy samochodu skutkują lepszą widocznością oraz zwiększonych bezpieczeństwem podczas jazdy. Stosowanie nieprofesjonalnych preparatów naraża czyszczony element na zniszczenia. Naraża także na powstawanie na nim smug, które stwarzają ryzyko oślepienia podczas jazdy. Świtała jadącego samochodu z naprzeciwka po zmroku odbijają się od szyby. Brud oraz zacieki w nieprawidłowy sposób skupiają wiązki światła co powoduje wysokie ryzyko chwilowego braku widoczności.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram