Mikrofibry i akcesoria

Mikrofibry i akcesoria są stosowane podczas mycia karoserii, czyszczenia szyb, usuwania zabrudzeń z felg, sprzątania wnętrza pojazdu oraz prania tapicerki. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków samochodowych podczas tych czynności jest skuteczne oraz bezpieczne dzięki wykorzystywaniu również innych specjalistycznych produktów. Wspomagają one skuteczne usuwanie brudu, a jednocześnie posiadają właściwości, które nie narażają czyszczonego elementu na zarysowania. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat delikatnych dla czyszczonych powierzchni mikrofibr oraz ściereczek. W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę tego rodzaju produktów, ponieważ znamy wymagania kierowców.

Nie tylko kosmetyki

Aplikacja samochodowych kosmetyków takich jak szampony, żele i płyny czyszczące, a także wosk i inne preparaty konserwujące wymaga stosowania odpowiednich akcesoriów­– gąbek, szczoteczek z miękkim włosiem oraz ściereczek. Służą one do dokładniejszego do nakładania kosmetyków oraz skutecznego usuwania brudu oraz polerowania w bezpieczny sposób. Stosowanie produktów wykonanych z nieodpowiednich materiałów może skończyć się porysowaniem czyszczonej powierzchni elementu. Elementy chromowane, tapicerka skórzana oraz welurowa, plastiki wewnętrzne jak i zewnętrzne bardzo łatwo uszkodzić, ponieważ są delikatnymi materiałami. Również lakier samochodowy jest bardzo podatny na zarysowania podczas stosowania niewłaściwych ściereczek, co stwarza ryzyko powstawania ognisk korozji.

Co to jest mikrofibra?

Podczas czyszczenia delikatnych samochodowych elementów najlepiej zastosować mikrofibrę. Mikrofibrą został nazwany specjalny typ mikrowłókna składający się z mieszanki cienkich włókien poliamidowych i poliestrowych, które są całkowicie bezpieczne dla nawet bardzo delikatnych powierzchni. Dzięki swojemu składowy przy użyciu ściereczki z mikrofibry nie powstają rysy oraz zostaje doskonale usunięty brud. Zaletą ściereczki jest jej duża chłonność, dzięki czemu skutecznie zbiera wodę. Tego rodzaju produkty dostępne są w różnych rozmiarach i grubościach, co pozwala na dobranie odpowiedniej ściereczki do czyszczonego elementu. Część z nich najlepiej się nadaje do osuszania lakieru, inne opracowano z myślą o polerowaniu, a jeszcze inne powstały specjalnie do profesjonalnego mycia szyb i lusterek. Można je także nabyć w formie praktycznych rękawic.

Pozostałe akcesoria – nie tylko mikrofibry

Dostępne są również inne produkty przeznaczone do stosowania z kosmetykami samochodu: Kategoria mikrofibry i akcesoria oferuje najwyższej jakości produkty przeznaczone do stosowania z kosmetykami samochodowymi.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram