Back to Porady i nowości

Grupa ORLEN podwoi liczbę swoich stacji paliw na Słowacji.

Grupa ORLEN oficjalnie poinformowała, że podwoi liczbę swoich stacji paliw na Słowacji – łącznie będzie 47 stacji. Koncern informuje, że w dalszym ciągu zamierza wzmacniać markę za granicą.

Koncern przejmie 25 stacji paliw na Słowacji

Grupa Orlen podpisała umowę przejęcia 25 stacji na Słowacji, zatem ich ilość w tym kraju wzrośnie do 47. Ustawia to firmę w TOP 5 największych operatorów na lokalnym rynku.  Proces zmiany brandu ma rozpocząć się w czerwcu tego roku. Stacje paliw będą działać pod marką Orlen.

Konsekwentnie wdrażamy strategię Grupy ORLEN, inwestując w dynamiczny rozwój sieci stacji paliw nie tylko w Polsce, ale również w regionie. Jednym ze strategicznych i naturalnych kierunków w tym obszarze jest Słowacja. Inwestycje w sieć stacji paliw za granicą to ważny element wzmacniania międzynarodowej rozpoznawalności marki ORLEN, ale też pozycji biznesowej. Szczególnie, że już teraz mamy 14,5 proc. udziału w rynku hurtowym na Słowacji. Dodatkowo po finalizacji połączenia z Grupą LOTOS, do naszej sieci trafi kolejne 41 stacji w tym kraju i w ten sposób ugruntujemy mocną pozycję Grupy ORLEN na rynku. W najbliższym czasie planujemy dalsze inwestycje w regionie i zakładamy pozyskanie kolejnych 100 stacji paliw – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN (orlen.pl).

Comments (2)

  • dartex21 Reply

    i dobrze, niech rosnie koncern

    14 maja 2022 at 11:59
  • obajtek Reply

    objatek sie dorabia haha

    14 maja 2022 at 12:09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Porady i nowości