Pielęgnacja lakieru

Pielęgnacja lakieru jest jedną z najistotniejszych czynności pod względem estetycznym. Kierowcy marzą o samochodzie, za których oglądają się inni. Doskonały lakier zapewnia nienaganny wygląd auta, dlatego trzeba o niego zadbać. Szczególnie posiadacze starszych samochodów muszą pamiętać o wielu rzeczach, żeby zachować idealny stan lakieru na karoserii. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych zalicza się mycie, woskowanie, nabłyszczanie, nakładanie powłok ceramicznych oraz usuwanie rys. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty, które pomogą usunąć brud oraz zabezpieczyć lakier przed korozją. Profesjonalne środki sprawią, że samochód prezentuje się świetnie i wygląda jak nowszy. Oferujemy szeroką gamę produktów przeznaczonych pielęgnacji i konserwacji karoserii. Wśród nich można znaleźć wydajne szampony samochodowe, pasty do renowacji uszkodzonych powłok lakierniczych oraz niezastąpione woski i mleczka nabłyszczające.

Ochrona lakieru to podstawa

Kierowcy regularnie myją swój samochód, żeby wyglądał na zadbany. Czyszczenie auta okazuje się również jedną z najważniejszych czynności konserwujących, która pozwala utrzymać lakier na karoserii w idealnym stanie przez dłuższy czas. Zabezpieczenie samochodu przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi takimi jak promienie UV oraz niszczące działania wody jest możliwe dzięki zabiegom pielęgnacyjnym. Zadbana karoseria charakteryzuje się dużą odpornością na korozje oraz doskonałym połyskiem i perfekcyjnym kolorem. Śmiało można również stwierdzić, że jest podatna na zabrudzenia. Pozytywne skutki stosowania preparatów przeznaczonych do lakieru można zaobserwować w postaci długo zachowanych walorów estetycznych karoserii. Warto zainwestować w najlepszej jakości profesjonalne środki aby prawidłowo wykonać pielęgnacje oraz konserwację lakieru. Każdy z preparatów powinien być stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem oraz sposobem użycia opisanym na jego opakowaniu. Nieprawidłowe użycie środka może w najgorszym wypadku uszkodzić warstwę lakieru, co powoduje powstawanie ognisk korozji. Osobne produkty stosuje się do usuwania brudu, kolejne do likwidacji rys, a jeszcze inne pełnią funkcje zabezpieczające.

Szampony z woskiem lub bez

Do podstawowych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji karoserii zalicza się szampon samochodowy. Pozwalają one skutecznie usunąć różnego rodzaju zabrudzenia takie jak pyły, błoto, sól drogową oraz plamy. Użycie tego rodzaju środków jest niezbędne przed użyciem pozostałych preparatów. Wysokiej jakości szampon samochodowy charakteryzuje się wysoką koncentracją środka czyszczącego oraz naturalnym PH. Do jego zalet można również zaliczyć bezpieczne działanie podczas kontaktu z czyszczoną powierzchnią. Nie stwarza ryzyka zniszczenia lakieru, wosku oraz innych powłok zabezpieczających. Szampony samochodowe są dostępne w dwóch wariantach: z woskiem oraz bez. Zaletą preparatu z woskiem jest większa skuteczność podczas usuwania ciężkich zabrudzeń. Natomiast środek w drugiej wersji pozwala na nałożenie świeżej warstwy wosku na czyszczoną powierzchnie od razu po jej myciu.

Zabezpieczenie karoserii

Perfekcyjna pielęgnacja karoserii wymaga więcej niż tylko regularnego czyszczenia oraz usuwania owadów z samochodu. Po zakończeniu procesu mycia istotne jest zastosowanie specjalnych środków konserwujących. Tego typu preparaty zabezpieczają warstwę lakieru przed zabrudzeniami, skutecznie przywracają jego kolor nadając jednocześnie mu połysk. Pozwolą także uchronić karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do najbardziej podstawowych oraz popularnych środków do ochrony lakieru zalicza się wosk samochodowy. Wśród nich można wyróżnić wosk koloryzujący, który skutecznie odnawia wyblakły lakier nadając mu jego naturalny blask. Kolejną formą zabezpieczenia jest powłoka ceramiczna, która należy do jednych z najtrwalszych oraz najskuteczniejszych rodzajów ochrony warstwy lakieru. Powłoka polega na całkowitych odizolowaniu karoserii od szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych.

Regeneracja karoserii

Niektóre kosmetyki stworzono specjalnie z myślą o regeneracji uszkodzonej powłoki lakieru na karoserii. Celem tych produktów jest przywrócenie im fabrycznego koloru i połysku oraz likwidacja drobnych niedoskonałości i rys. W osiągnięciu tego pomogą lekko ścierne pasty woskowe. Stosuje się je podczas mycia karoserii wcierając je w lakier. Pielęgnacja lakieru jest niezbędna aby zachować dobry stan swojego samochodu, dlatego zadbaj o karoserię już teraz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram