2024-04-29

Nowe elektryczne Porsche Macan – czego można się spodziewać?

Nowa generacja Porsche Macan – zwrot ku elektromobilności

Nowa generacja modelu Macan ma zadebiutować już w 2024 roku. Choć nie są jeszcze znane dokładne parametry techniczne i co najważniejsze, data jego wprowadzenia na rynek, to już teraz można mieć pewność, że marka Porsche nie zawiedzie. Sylwetka nowego Macana ulegnie nieznacznym zmianom i bardziej będzie przypominać zwykłego SUV-a niż SUV-a coupé. Oprócz tego, nowości zauważymy także, jeśli chodzi o stylistykę np. design lamp i reflektorów, które zyskają całkowicie nową sygnaturę. Zabieg ten ma na celu upodobnić ten model do obecnie oferowanych samochodów i kierunku, w jakim podąża Porsche w kwestii stylistyki.

Elektryczne Porsche Macan – najnowsze rozwiązania technologiczne i techniczne

Nowe Porsche Macan zostanie zbudowane na platformie podłogowej Premium Platform Electric, w skrócie PPE. Producent ma zastosować tutaj wysoko wydajną instalację 800 woltową z dwoma silnikami elektrycznymi ulokowanymi na przedniej i tylnej osi. Sprawia to, że samochód będzie charakteryzował się napędem na 4 koła i mocą wynoszącą w topowych wersjach nawet 450 kWh. Daje nam to w przeliczeniu około 600 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. 

Dzięki zastosowaniu dwusprzęgłowej skrzyni biegów i rozlokowaniu silników elektrycznych na poszczególnych osiach inżynierom Porsche ma uzyskać rozłożenie masy wynoszące niemal 50/50 (48 do 52%). Na więcej informacji musimy jednak nieco zaczekać. Dla wszystkich zainteresowanych tematem marki zapraszamy do odwiedzenia tej strony: https://dealer.porsche.com/pl/sopot/pl-PL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram