2022-11-24

Jakie cechy powinien mieć dobry mechanik samochodowy?

Często znalezienie dobrego mechanika samochodowego okazuje się nie lada wyzwaniem. Pracy w motoryzacji nierzadko bowiem podejmują się osoby, które nie mają fachu w ręku, a z profesjonalizmem mają raczej niewiele wspólnego. Jakie właściwie zadania wliczają się w zakres obowiązków mechanika i jaki zestaw cech powinien posiadać prawdziwy fachowiec? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Mechanik samochodowy - praca dla kochających wyzwania

Odkąd pamiętasz marzysz o pracy w motoryzacji? Jeżeli od nieustannie powtarzającej się rutyny wolisz raczej nieoczkiwane sytuacje, które będą od Ciebie wymagać nie tylko bardzo dużego skupienia, ale również niezbędnej, stale poszerzanej wiedzy i nieustannie zwiększanego doświadczenia, to kariera w BMW na stanowisku mechanika samochodowego z pewnością przypadnie Ci do gustu.

W tym zawodzie nie ma mowy o nudzie i rutynie, ciężko jest bowiem przewidzieć z jakim akurat zadaniem przyjdzie się zmierzyć danego dnia - czy będzie to naprawa zespołów i podzespołów pojazdu (a więc np. silnika, układu kierowniczego, sprzęgła bądź skrzyni biegów), dorabianie i dopasowywanie części nieznormalizowanych, przyjęcie pojazdów do przeglądu, mycie oraz czyszczenie poszczególnych części czy też wykonywanie prac demontażowo-montażowych. Wszystko to ze względu na fakt, że w zakres obowiązków mechanika samochodowego wchodzi naprawdę wiele czynności.

Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry mechanik samochodowy? Praca w autoryzowanym serwisie

Tak jak w przypadku każdego, innego zawodu, także tutaj osoby chcące podjąć pracę jako mechanik pojazdów samochodowych powinny mieć na uwadze fakt, że zawód ten wymaga specyficznych umiejętności oraz stosownego wykształcenia, a także wymagań psychologicznych, fizycznych i zdrowotnych.

Godny zaufania mechanik powinien więc m.in.: 

  • posiadać cały zestaw zdolności manualnych;  
  • pasjonować się motoryzacją i techniką; 
  • mieć rozległą wiedzę w zakresie budowy poszczególnych modeli samochodów, ich funkcjonowania oraz działania zespołów, układów i podzespołów; 
  • być skoncentrowany na swoich zadaniach i celach, a także cierpliwy; 
  • mieć dobry zmysł orientacji przestrzennej umożliwiający np. wyobrażenie sobie pracy poszczególnych układów;  
  • być spostrzegawczy; 
  • mieć dobre podejście do Klientów - cechować się życzliwością, komunikatywnością, rzetelnością i dokładnością; 
  • posiadać dobre zdolności organizacyjne;
  • być sprawny fizycznie; 
  • mieć niezbędne kwalifikacje poświadczone zdaniem egzaminu zawodowego; 

Marzysz o pracy z najlepszymi w branży? Aplikuj na stanowisko mechanika BMW

Praca w salonie samochodowym BMW to wbrew pozorom nie tylko możliwość zdobywania doświadczenia jako doradca do spraw sprzedaży samochodów marki czy też BMW Product Genius, który dzieli się z Klientami swoją pasją do marki i odpowiedzialny jest za prowadzenie jazd testowych, prezentowanie dostępnych systemów oraz opcji wyposażenia. Praca w motoryzacji bynajmniej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wspomnianych stanowisk. Wśród dostępnych ofert pracy możesz bowiem znaleźć także zatrudnienie właśnie jako mechanik BMW w autoryzowanym serwisie legendarnego brandu istniejącego na rynku od ponad 100 lat.

Wymagania i benefity na stanowisku mechanika - praca w autoryzowanym serwisie i kariera BMW

Jeżeli masz min. roczne doświadczenie na podobnym stanowisku, posiadasz praktyczną oraz teoretyczną wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej, technologii napraw oraz budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych, jesteś odpowiedzialny, punktualny i przykładasz wagę do terminowości, a samodzielna obsługa programów diagnostycznych, naprawa pojazdów oraz organizacja pracy nie stanowią dla Ciebie najmniejszego problemu a także jesteś nastawiony na ciągły rozwój oraz lubisz wyzwania, to praca w autoryzowanym serwisie BMW jest tym czego szukasz.

Jako osoba obejmująca to stanowisko możesz liczyć na umowę o pracę, stabilne warunki zatrudnienia, własne stanowisko pracy i wózek narzędziowy, a także możliwość poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności poprzez uczestniczenie w profesjonalnych szkoleniach kończących się otrzymaniem prestiżowego certyfikatu.

Kariera w BMW stoi przed Tobą otworem - postaw na rozwój z marką, która cieszy się nienaganną renomą na całym świecie i na co dzień korzysta z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram