2021-10-24

Nowy znak drogowy "zły kierunek" - natychmiast zawróć!

Na drogach pojawił się nowy znak drogowy. Jest to duża żółta tablica z napisem " STOP" na górnej części oraz "Zły kierunek" na dolnej części znaku. Na środku widnieje otwarta czarna dłoń z czerwonym znakiem oznaczającym zakaz wjazdu.

Co oznacza nowy znak ostrzegawczy?

Zobaczenie nowego znaku ostrzegawczego "zły kierunek" oznacza, że kierowca popełnił błąd i jedzie po prąd. Powinien natychmiast zawrócić, żeby nie zagrażać życiu i zdrowiu innym uczestnikom ruchu drogowego.

Gdzie postawiono nowy znak?

Nowy znak drogowy "zły kierunek" można zobaczyć na drogach szybkiego ruchu. zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.

Dlaczego go wprowadzono?

Coraz większa część społeczeństwa jest zmotoryzowana. Skutkuje to zwiększeniem częstotliwości popełniania błędów na polskich drogach. Wystarczy kierowcy chwila nieuwagi aby źle skręcił. Zdarza się, że wjeżdża pod prąd. Znak "zły kierunek" pozwoli mu na szybszą reakcję oraz zmianę kierunku jady na prawidłowy. Takie znaki skutecznie ostrzegają już kierowców w takich krajach jak Austria, Niemcy, Słowacja i Chorwacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram