2022-07-28

Kultowe modele samochodów osobowych – poznaj je wszystkie!

Po asfaltowych nitkach naszego globu jeździło już tysiące modeli aut. Złotymi zgłoskami na kartach historii motoryzacji zapisała się jednak zaledwie ich drobna część. To im przyglądamy się na łamach niniejszego artykułu. Porozmawiajmy o kultowych autach marki Mercedes, które nigdy nie odejdą w niepamięć.

Mercedes-Benz Klasa G

Luksusowy, silny, niezawodny — oto Mercedes Klasa G. Jego pierwsza odsłona ujrzała światło dzienne w roku 1979. Z kolei najnowsza wersja tego modelu pochodzi z roku 2018. Klasa G pozwala na bezpieczną i komfortową jazdę nie tylko na asfalcie, lecz również tam, gdzie nawierzchnia staje się wymagająca. Jednocześnie projektanci tego auta nie odstąpili od eleganckiej stylistyki, z której tak znany jest Mercedes.

Ty również możesz stać się właścicielem Klasy G lub innego kultowego modelu Mercedesa. Odwiedź salon na Daimlera i porozmawiaj z naszymi doradcami. Z nieocenioną pomocą specjalistów szybko znajdziesz auto dopasowane do indywidualnych potrzeb! Samochody osobowe Mercedes z naszego salonu to młode, maksymalnie 3-letnie i wciąż produkowane auta w doskonałym stanie technicznym.

Co więcej, nasze używane samochody objęte są programem Mercedes-Benz Certified. Stanowi on gwarancję pełnej sprawności auta i prawdziwości jego przebiegu. Samochody z Daimlera poddaje się serii szczegółowych testów przeprowadzanych przez wykwalifikowanych pracowników. Poza tym Mercedes-Benz Certified to także obietnica serwisowania, opcja odkupu, liczne możliwości finansowania oraz dwuletni pakiet gwarancyjny.

Mercedes-Benz Klasa S

Na przestrzeni minionych dekad marka Mercedes-Benz stała się synonimem luksusu. Ogromną rolę w tym procesie z pewnością odegrała Klasa S — produkowany od 1972 roku model eleganckiej limuzyny. Istnieją dwa standardowe warianty tego pojazdu: W223 z krótkim rozstawem osi oraz V223 z długim. Do Klasy S zalicza się także Mercedes-Maybach (Z223). Wszystkie trzy auta to prawdziwe ikony luksusowej motoryzacji, a jednocześnie flagowe produkty niemieckiej marki.

Mercedes-AMG GT

Choć Mercedes przykuwa szczególną uwagę do stylistyki swoich aut, nie poprzestaje na tym. Pojazdy niemieckiego producenta to przede wszystkim niezwykle sprawne maszyny o doskonałych osiągach. Świetnym tego przykładem jest model AMG GT. Mercedes instaluje w nim jednostki o mocy od 367 do 435 KM dla wersji V6 oraz od 585 do 639 KM dla V8. Co więcej, w roku 2022 światło dzienne ujrzał AMG pod postacią hybrydy plug-in, czyli AMG GT 63 S E Performance o pokaźnej mocy 843 KM. To robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram